Piękne mistrzostwa

Strona Główna » Boks » News » Piękne mistrzostwa

To rekordowy dorobek wałbrzyszan

Cztery złote medale Mistrzostw Polski seniorów zdobyli wałbrzyszanie - zawodnicy Imperium Boxing Wałbrzych lub pięściarze związani z naszym miastem. Pod tym względem jest to najlepszy dorobek w historii wałbrzyskiego boksu. Mniej złota było nawet przed rokiem, kiedy to MP odbyły się w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój. W Zabrzu do złotego (Kinga) i srebrnego (Angelika) medalu sióstr Mięgoć, które zakończyły swoje finały w środę, swoje złote medale w czwartek dołożyli Jakub Krzpiet (48 kg), Bartosz Gołebiewski (75 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg). Pierwszy i trzeci wygrali pewnie ze swoimi rywalami (Dudajek i Ślędak) po 5:0. Męczył się, niemal tradycyjnie, ale też miał najbardziej znanego rywala z tej naszej trójki, Gołębiewski, który wygrał z Perczyńskim 4:1. Dla Bartosza był to już piąty złoty medal MP seniorów (!), a ósmy w całej karierze, Bereźnicki stanął na najwyższym podium po raz trzeci. Natomiast po raz pierwszy mistrzem kraju seniorów został 19-letni Krzpiet. Ten ostatni idzie złotą medalową drogą, bowiem wcześniej zdobywał złote medale jako młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. Piękny początek kariery w wykonaniu Kuby (na zdjęciu wraz z trenerem Krzysztofem Sadłoniem). Duże brawa dla naszej szkoleniowej pary Sadłoń i Burzyński.

O wałbrzyskim boksie czytaj też w zakładce na dobry start - "Mocny ośrodek".