Zdecydowanie lepiej

Strona Główna » Biathlon » News » Zdecydowanie lepiej

Drugi dzień mistrzostw przyniósł medale

W sobotę podczas sprintu w ramach Mistrzostw Polski w biatlonie letnim (cross) nasi reprezentanci zdobyli cztery medale. To wynik zdecydowanie lepszy od piątkowego biegu indywidualnego, w którym nie było dla naszych biathlonistów ani jednego medalu. Tym razem Wojciech Filip został wicemistrzem wśród seniorów, przegrywając złoty medal o... sekundę! Pancerz był 11. Juniorzy poprawili swoje pozycje, Dereń był 5., Ogorzałek 6., Cabała 7., W. Leśniara 11., a Wodziak 13. Juniorzy młodsi wywalczyli trzy medale, Dominika Leśniara i  Hubert Matusik zostali wicemistrzami kraju, brązowy medal zdobył Jakub Potoniec. Pozostali zajęli miejsca: 4. Cedziło, 7. Zasadna, 9. O. Arendarczyk, 9. D. Filip, 13. Pływaczyk, 16. Szajnowska, 17. Tomasiak, 22. N. Filip. Wśród seniorek zdecydowanie poprawiła się Kamila Żuk, która w sobotę wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko z Moniką Hojnisz-Staręgą o zaledwie 12 sekund, przy jednym niecelnym strzale (podobnie jak Monika).