Dziewczyny lepsze

Strona Główna » Biathlon » News » Dziewczyny lepsze

Dwa medale młodziczek i tylko jeden młodzików

Dla tej kategori piątkowe biegi były mistrzostwami makroregionu dolnośląskiego (Czarny Bor, Mieroszów, jelenia Góra, Duszniki).  Lepsze okazały się młodziczki UKN Melafir Czarny Bór, które zdobyły dwa medale. Złoty wywalczyła Dominika Leśniara, a brązowy Patrycja Piotrowska.  Pozostałe zajęły miejsca: 6. Julia Tomasiak 7. Emilia Zasadna 12. Dominika Bednarz (UKS Mieroszów) 17.  Milena Widlak 21. Natalia Czemarnik (Mieroszów), a  biegu nie  ukończyły  Nikola Filip i Oliwia Arendarczyk. Wśród chłopców  drugi był Kamil Wodziak, piąty Hubert Matusik, a siódmy Kamil Cedziło.  Zawodnicy UKS Mieroszów zajęli miejsca: 9. Bartłomiej Szpargała i 12. Piotr Ganczarek. Natomiast Mariusz Pływaczyk (Melafir) był 11. Przy tej okazji rozgerano sprinty w innych kategoriach. W open wygrał Mateusz Janik, w kategorii junior zwyciężył Przemysław Pancerz, a na podium stanęli także  Mateusz Gierczyk i  Wojciech Filip. Z kolei Wojciech Janik był 4., a Robert Szczepaniak 7.  W kategorii junior młodszy  drugi był Kacper Rutkowski, trzeci  Marcin Kacznowski,  czwarty Grzegorz Dereń, piąty Mateusz Cabała, a dziewiąty Jakub Ogorzałek.   Wśród dziewcząt zwyciężyła niespodziewanie Wiktoria Przemyślak, druga była Amelia Jęczmieniak, a szósta  Kornelia Arendarczyk (Weronika Leśniara nie ukończyła biegu).