Będzie pościg

Strona Główna » Biathlon » News » Będzie pościg

Są punkty i szansa w niedzielę

W biegu pań najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 12. miejsce, miała jedno pudło na strzelnicy. Jutro także pobiegnie. Po południu bieg sztafetowy pan PŚ z Kamilą Żuk.

Mateusz Janik trochę chyba przestraszył się dobrego wyniku w sprincie w Pucharze IBU. W sobotę w niemieckim Aber  zaczął bieg bardzo dobrze, po pierwszym bezbłędnym strzelaniu był 11. Niestety, drugie strzelanie było znacznie gorsze, dwa pudla i dwie rundy karne sprawiły, że ukończył bieg na 31. miejscu w gronie 110 startujących. Mateusz zdobył kolejne punkty w PIBU i zakwalifikował się do niedzielnego biegu pościgowego. Ale jeden błąd mniej i byłoby w sobotę  miejsce w najlepszej „15” zawodów. Kiedy się na taki wynik w końcu doczekamy?