Zabrakło sekundy

Strona Główna » Biathlon » News » Zabrakło sekundy

Jest postęp chociaż mogło być jeszcze lepiej

Janik nie poprawi swojej  pozycji w PIBU, bo w niedzielę wystratuje w sztafecie PŚ w Hochfilzem. Dzisiaj pokonał niespełna 200 km, by znaleźć się w austriackiej pucharowej miejscowości. On i Kamila pobiegną na ostatniej zmianie.

Kamila Żuk (na zdjęciu) poprawiła się o 7 pozycji w biegu na dochodzenie, awansowała z 48. na 41. miejsce. Do punktowanego 40. miejsca zabraklo jej ... 1,6 sekundy! Szkoda, bo mogła zdobyć pierwsze punkty PŚ. Kamila dobrze biegła, ale średnio strzelała, bo miała 4 pudła podczas czterech strzelań. Gdyby strzelała tak jak Monika Hojnisz, która miała stuprocentową skuteczność na strzelnicy, byłaby znacznie wyżej. A Hojnisz awansowała z 5. na 4. miejsce, była bardzo blisko miejsca na podium. Rywalki, chociaż pudłowały po 2-3 razy, dogoniły ją na ostatnim kilometrze rywalizacji. Jutro dziewczyny biegną sztafetę. Zdjęcie: www.biathlon.com.pl.

Natomiast Mateusz Janik, w swoim pierwszym tegorocznym starcie w Pucharze IBU, zajął 29. miejsce, tracąc nieco ponad 2 minuty do zwycięzcy. Mateusz strzelał średnio, zaliczając 3 pudła, gdyby nie to, mógł spokojnie uplasować się blisko pierwszej "10". Najważniejsze jednak, że już w pierwszym starcie udało się zdobyć pierwsze punkty (punktuje pierwsza "40") oraz zakwalifikowac się do niedzielnego biegu pościgowego.