Poszła do przodu

Strona Główna » Biathlon » News » Poszła do przodu

Panie były dzisiaj zdecydowanie lepsze od swoich kolegów z wczorajszego sprintu

Kolejne punkty w PŚ zdobyła Monika Hojnisz, która zajęła w sobotę 11. miejsce. Strzelała bezbłędnie, biegła jednak przeciętnie. W biegu była lepsza tylko o 2 sekundy o Kamili Żuk, która wystartowała jako przedostatnia. Kamila pobiegła lepiej niż dobrze, miała 31. czas biegu w stawce ponad 100 zawodniczek. Strzelała jednak przeciętnie, miała trzy pudła  i to sprawiło, że zajęła dopiero 63. miejsce. Do "60" zabrakło ... dwóch sekund, miałaby jutro start w biegu na dochodzenie. Jednak w niedzielę pobiegną tylko Hojnisz, Zbylut i Szczurek.

W piątek w sprincie PŚ  Polacy wypadli przeciętnie, bo przeciętnie strzelali. Najlepiej Szczurek, który raz spudłował i zajął 56. miejsce, co dało mu awans do niedzielnego biegu pościgowego. Guzik był 86., a Nędza-Kubiniec 91. Dzisiaj sprint pań od godz. 14.15. Pobiegną cztery Polki, w tym Kamila Żuk jako przedostatnia wystartuje z numerem 104. Najlepsza „60” kwalifikuje się do biegu pościgowego w niedzielę