Początek na pięć

Strona Główna » Biathlon » News » Początek na pięć

Panowie zdobyli cztery medale - panie dołożyły jeden

Z czterech pań tylko Karolina Trzaska zdobyła medal, zajmując trzecie miejsce w Młodzieżowych MP. Wygrała Kinga Mitoraj. Juniorka Paulina Wąsala była 7., a juniorki młodsze siostry Przemyślak poza najlepszą "10" - Weronika była 12., a Wiktoria 16. Nasze dziewczyny przeciętnie dzisiaj strzelały. Jutro biegi na dochodzenie.

W pierwszym dniu MłMP, MPJ i OOM nasi biathloniści zdobyli cztery medale. Najlepiej wypadli juniorzy młodsi podczas OOM, którzy wywalczyli aż pięć miejsc w pierwszej "10", w tym dwa na podium. Mistrzem kraju w sprincie został Wojciech Janik, który wyprzedził Mateusza Gierczyka. Czwarty był Jakub Ogorzałek, szósty Marcin Kaczanowski, siódmy Michał Baraniec, a piętnasty Grzegorz Dereń.  Mistrzem kraju wśrod juniorów został Wojciech Filip.  Dopiero ósmy był Przemysław Pancerz  (5 razy spudłował), a osiemnasty Robert Szczepaniak.  W kategorii młodzieżowej mistrzem nie został Mateusz Janik, który słabiej od rywali strzelał (4 pudła) i zajął drugie miejsce za T. Jakiełą.  Czwarty był Bartek Filip, który po przerwie długiej wrócił na trasy, szósty Tomasz Jurczak, a ósmy Mariusz Wtorek. Po południu pobiegną panie, w tym cztery nasze zawodniczki (Trzaska, Wąsala, siostry Przemyślak).