Jest medal Wojtka

Strona Główna » AZS » News » Jest medal Wojtka

Ta dyscyplina jest najlepsza w polskiej reprezentacji

Wojciech Janik brązowym medalistą XXXI Zimowej Uniwersjady. Wychowanek Melafiru Czarny Bór ten medal zdobył w biegu pościgowym, awansując z 8. na 3. miejsce. Wojtek strzelał średnio, spudłował 4 razy, ale pobiegł bardzo dobrze, awansując na podium. Tuż za nim znalazł się drugi z naszych biathlonistów Wojciech Filip, który strzelał lepiej (2 pudla), i na ostatnim okrążeniu został wyprzedzony przez Janika, tracąc do niego na mecie ostatecznie 9 sekund. Janikowi do złotego medalu zabrakło z kolei 1:08, a do srebrnego 20 sekund. Ponadto 13. był Bryń, a 17. Przemysław Pancerz, który świetnie strzelał (0 pudeł), ale słabo biegł i miał stratę ponad 3 minuty. To był udany dzień dla biathlonistów w Lake Placid, bowiem w biegu pościgowym pań Polki zdobyły dwa medale. Srebrny wywalczyła Anna Nędza-Kubiniec, a brązowy Barbara Skrobiszewska. Ponadto Celczyńska była 5., a Topór 25. W sumie biathloniści na tej imprezie zdobyli już 5 medali (1-1-3), to jest 1/3 całego dorobku polskiej reprezentacji na Uniwersjadzie. A jeszcze przed nami w sobotę bieg masowy i szansa na kolejne medale.