Nareszcie medal

Strona Główna » AZS » News » Nareszcie medal

Nasi reprezentanci bardzo wysoko

Z dalekiego Lake Placid dotarła najmilsza dla kibiców biathlonu wiadomość. Jest pierwszy medal sezonu 2022/2023 dla Polaków. Zdobyła go Barbara Skrobiszewska podczas Zimowej Uniwersjady w USA. W biegu na 12,5 km z czterema strzelaniami zajęła drugie mijsce, przegrywając mistrzostwo o 48 sekund. Polka tylko raz spudłowała na 20 strzałów. Kolejne wysokie miejsca zdobyli pozostali nasi reprezentanci. Anna Nędza-Kubiniec była 6, Topór 16, a Celczyńska 27. Równie dobrze spisali się panowie, w tym nasza trójka z Czarnego Boru. Wojciech Janik (3 pudła) zajął 8. miejsce, Wojciech Filip (5) był 12., a Przemyslaw Pancerz (3) - 13. Dodatkowo Bryń (3) zajął 10. miejsce. Tak dobrych wyników nasi biathloniści już dawno nie uzyskali. W rywalizacji pań pobiegły 43 zawodniczki, a panów 37. Teraz przed nami kolejne starty uniwersjadowe i kolejne szanse na wysokie miejsca. Jednym z trenerów naszej ekipy w USA jest wałbrzyszanin Jerzy Szyda.