Skuteczne lądowanie na podium

Strona Główna » AZS » News » Skuteczne lądowanie na podium

Wałbrzyszanki bez problemów zamykają pierwszą "3"

W finale UEK Kraków pokonał UMCS Lublin 4:0. Teraz chwila przerwy, a za trzy tygodnie finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Z krakowskiego półfinału B do Poznania pojadą: UEK Kraków, UMCS Lublin, AZS PWSZ Wałbrzych, PWSZ Tarnów, UJ Kraków, PŚ Gliwice, UJK Kielce, PWr Wrocław.

Poranna przegrana nie podcięła skrzydeł wałbrzyszankom, które w ostatnim spotkaniu półfinałowego turnieju w Krakowie po raz kolejny pokazały na co je stać. W meczu o miejsce trzecie AZS PWSZ pokonał PWSZ Tarnów 7:2 (2:1). Na liście strzelczyń trzykrotnie zapisała się Oliwia Rapacka, a po jednym golu zaliczyły Klaudia Fabova, Jagoda Szewczuk, Monika Kędzierska i Karolina Ostrowska. Łącznie przez trzy dni krakowskiego półfinału wałbrzyszanki strzeliły 38 goli, tracąc 5. Najwięcej trafień zaliczyła Marcjanna Zawadzka (8). Natomiast najlepszą bramkarką całego turnieju wybrana została Jagoda Sapor.

Futsalistki AZS PWSZ doznały pierwszej porażki w półfinale B Akademiskich Mistrzostw Polski w Krakowie. Przegrały półfinał z gospodyniami z UE Kraków 0:2 (0:1). Długo był wynik 1:0 dla Krakowa, nasz zespół miał kilka szans bramkowych, ale nie potrafił tym razem zdobyć gola. W końcówce stracił drugą bramkę i przegrał. W drugim półfinale PWSZ Tarnów przegrał 0:1 z UMCS Lublin. Tak więc o trzecie miejsce w turnieju zagrają dwa PWSZ: Wałbrzych i Tarnów. A o miejsce I UMCS i UE Kraków. Osiem drużyn uzyskało awans do finału AMP, który odbędzie się w połowie lutego w Poznaniu.