Kolekcja dopełniona

Strona Główna » AZS » News » Kolekcja dopełniona

Wałbrzyski plan ponownie zepsuł tylko Kraków

Wałbrzyskie akademiczki czterodniową rywalizację - najpierw na trawie w Poznaniu, a następnie w hali w Opolu - kończą w bardzo dobrym stylu, przegrywając jedynie z krakowskim UJ i tracąc przez to szansę na obroną srebra. Warto zauważyć, że wałbrzyszanki trzeci rok z rzędu kończą akademickie zmagania na pudle - do złota sprzed dwóch lat oraz srebra sprzed roku, dorzucają teraz brąz.  AZS PWSZ w Opolu reprezentowały: Jagoda Sapor, Patrycja Urbańska, Julita Głąb, Małgorzata Mesjasz, Dominika Dereń, Anna Rędzia, Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus, Martyna Zańko, Marcjanna Zawadzka, Klaudia Miłek, Oliwia Rapacka. Kadra szkoleniowa: Kamil Jasiński, Rafał Wodzyński, Ewa Żeligowska.

Duża w tym zasługa skutecznej i dobrej gry całego wałbrzyskiego składu, a szczególnie autorki hattricka w dzisiejszym małym finale oraz zdobywczyni w sumie dziewięciu trafień Dominiki Dereń oraz Klaudii Miłek, która zaliczyła siedem goli w turnieju. Teraz taką grę trzeba utrzymać i przenieść na zmagania ekstraligowe. Kolejne spotkanie na trawie AZS PWSZ zagra za dwa tygodnie - 10.03 - na Ratuszowej z Czarnymi. Będzie to starcie o trzecie miejsce w tabeli. A na rewanż z Krakowem przyjdzie czas za miesiąc również w Wałbrzychu.

AZS PWSZ turniej finałowy kończy z 28 zdobytymi i 7 straconymi bramkami. Najskuteczniejsza okazała się Dominika Dereń (9 goli), tuż za nią Klaudia Miłek (7 goli), a dalej Małgorzata Mesjasz i Anna Rędzia (po 3 gole), Katarzyna Rozmus i Jagoda Szewczuk (po 2 gole) oraz Julita Głąb (1 gol).

O krok od niespodzianki było w spotkaniu finałowym. Po 24 minutach gry UJ remisował z UAM 1:1, a na 15 sekund przed końcem dogrywki przegrywał 1:2. Ostatecznie doprowadził do remisu, a w rzutach karnych wygrał 6:5, broniąc tym samym złota sprzed roku. W zespołe z Poznania występowały dwie byłe wałbrzyskie zawodniczki - Aleksandra Lizoń oraz bramkarka Andżelika Dąbek.

Ostatnie sekundy spotkania i... Dominika Dereń zalicza hattricka. AZS PWSZ pokonuje US Szczecin 3:1 i do domu wraca z brązowym medalem AMP. Gratulacje dla całego zespołu i sztabu szkoleniowego!

Groźna akcja Szczecina i skutecznie interweniuje Patrycja Urbańska. Po chwili US nie wykorzystuje dwóch setek. Nieco ponad minuta do końca.

Do końca meczu zostało około 4 minut. Przed kolejną szansą na gola była Dominika Dereń, ale tym razem jedynie słupek.

Szybka odpowiedź AZS PWSZ, rzut rożny, dośrodkowanie i... ponownie Dominika Dereń trafia do siatki. 2:1 dla Wałbrzycha. 5 minut gry za nami.

Chwila nieuwagi wałbrzyskiej obrony i... Szczecin skutecznie wykorzystuje szansę, doprowadzając do remisu 1:1.

Pierwsza akcja drugiej połowy i Julita Głąb myli się minimalnie. Po chwili piłkę między słupkami umieszcza Dominika Dereń i prowadzimy 1:0.

W końcówce nieco mocniej naciskały szczecinianki, jednak pierwszą część kończymy wynikiem 0:0. Oba zespoły miały swoje okazje, lecz nie potrafiły znaleźć drogi do bramki.

8 minut gry za nami i nadal 0:0. Kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką, jednak Patrycja Urbańska skutecznie interweniuje. Po drugiej stronie strzelać próbowała Dominika Dereń, piłka jednak leci obok bramki.

Szczecin próbuje grać z kontry. W AZS PWSZ przed szansa Szewczuk, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę.

Pierwsze minuty bez bramek, choć Katarzyna Rozmus była blisko umieszczenia piłki w siatce. Dobrą interwencja popisała się również Patrycja Urbańska.

AZS PWSZ rozgrzewa się na parkiecie. Za chwilę zaczynamy starcie o III miejsce w tegorocznym AMP w Opolu, w którym spotkają się zawodniczki występujące również w zmaganiach ekstraligowych (AZS PWSZ i Olimpia).

W drugim półfinale UAM wygrał z US 1:0. O III miejsce nasze futsalistki zagrają więc ze Szczecinem, a w finale UJ z UAM.

Teraz AZS PWSZ czeka na rywala w ostatnim spotkaniu. O brązowy medal zagramy o godzinie 14 z pokonanym meczu UAM Poznań - US Szczecin.

Koniec półfinału. AZS PWSZ ostatecznie nie daje rady już nic strzelić i przegrywa z UJ 0:1. Szkoda straconej szansy na finał, bo patrząc na całe spotkanie, oba zespoły miały swoje okazje. Bardziej doświadczony w grze na parkiecie Kraków jednak po raz kolejny okazał się lepszy.

Zostało około 40 sekund i strzał Miłek zostaje wybroniony.

2 minuty do końca. Kraków wychodzi na prowadzenie 1:0, po strzale Zapały. Wałbrzyszanki nadal walczą, jednak nie potrafią pokonać golkiperki rywalek.

5 minut gry w II połowie. Nadal 0:0. Wałbrzych miał szansę na gola, ale Klabis z reprezentacji Polski broni skutecznie.

Przerwa i nadal 0:0. Oba zespoły miały swoje szanse na gole, jednak dobra gra bramkarek sprawia, że na bramki trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przewagę ma Kraków, widać, że to drużyna futsalowa. Bardzo dobrze broni jednak Urbańska. Nadal 0:0. Minuta do końca I połowy.

Gra bardzo wyrachowana. Oba zespoły przede wszystkim pilnują swoich bramek. Po 7 minutach I połowy 0:0.

Przed rokiem finał AMP w futsalu kobiet to był mecz AZS PWSZ - UJ Kraków. Takiej powtórki finału nie będzie, bo obie te drużyny spotkają się zaraz w półfinale. Czy Wałbrzych weźmie rewanż za dwie kolejne porażki, najpierw w finale AMP, a potem w meczu o III miejsce podczas Europejskich Igrzysk studentów? AZS UJ to aktualny półfinalista MP w futsalu i faworyt do złota w rozgrywkach PZPN. Ma aż 11 piłkarek z ligowego składu. Czy wałbrzyszanki, które są od Krakowa lepsze w grze na trawie, dzisiaj dadzą mu radę w hali?