Chcą rewanżu

Strona Główna » AZS » News » Chcą rewanżu

Wałbrzyskie akademiczki pewnie meldują się w "4"

Tak jak zakładaliśmy, w niedzielnym półfinale wałbrzyszanki spotkają się z dobrymi znajomymi z UJ Kraków. Krakowianki w ćwierćfinale pokonały AGH 2:1. W drugiej parze zagra UAM Poznań (5:1 z AWFiS Gdańsk) z USz Szczecin (3:2 z PO Opole).

Po dwóch dniach opolskiej rywaliazcji wałbrzyskie futsalistki nadal utrzymują bardzo dobrą grę, na koncie mają cztery wygrane w czterech meczach oraz bilans bramkowy 25:5. Jeśli chodzi o strzelczynie goli, w wałbrzyskich szeregach nadal najlepsza Klaudia Miłek, która na koncie ma już siedem trafień. Tuż za nią Dominka Dereń z sześcioma golami, a dalej Małgorzata Mesjasz i Anna Rędzia z trzema, Katarzyna Rozmus i Jagoda Szewczuk z dwoma oraz Julita Głąb z jednym.

Wałbrzyszanki skutecznie pokonują kolejne rywalki na parkiecie w Opolu, a w zmaganiach ekstraligowych w Sosnowcu Czarni zremisowali z Medykiem 1:1. To dobra wiadomość dla AZS PWSZ, który w kolejnym meczu - 10.03 Ratuszowa - zagra właśnie z trzecim w tabeli Sosnowcem, do którego traci obecnie zaledwie punkt.

W końcówce Dominika Dereń mija się z piłką tuż pod bramką, a po chwili Patrycja Urbańska skutecznie broni przedłużony rzut karny. I... AZS PWSZ już w półfinale AMP, po wygranej z UHP Częstochowa 2:1. Teraz czekamy półfinałowego rywala, którym najprawdopodobniej będzie aktualny mistrz UJ Kraków (gra z AGH). Starcie o finał zapowiada się więc bardzo emocjonująco...

Kolejny stały fragment gry dla AZS PWSZ i... Małgorzata Mesjasz wyprowadza wałbrzyszanki na prowadzenie.

Około 3 minut do końca meczu, wynik nadal bez zmian. Bardzo dobrą okazję na bramkę miały najpierw Małgorzata Mesjasz, a po chwili Klaudia Miłek. Oba strzały zostały jednak obronione.

Trwa spotkanie ćwierćfinałowe, do przerwy wałbrzyskie futsalistki remisują z UHP Częstochowa 1:1. Gola dla naszego zespołu w ostatnich sekundach pierwszej części z rzutu wolnego strzeliła Klaudia Miłek.

Jeżeli wałbrzyszanki pokonają Częstochowę, to w półfinale zapewne zagrają z odwiecznym rywalem aktualnym mistrzem kraju akademcikim i związkowym UJ Kraków.

W innych parach 1/4 zagrają: UAM Poznań - UG Gdańsk, UJ Kraków - AGH Kraków, USz Szczecin - PO Opole.

W końcówce gol Anny Rędzi i Wałbrzych wygrywa 6:2. Z kompletem zwycięstw kończymy zmagania w grupie i w ćwierćfinale o godzinie 13.45 zagramy z UHP Częstochowa (to dawna AJD), zespołem mającym drużynę w ekstralidze futsalu.

Po przerwie gole strzelją Dominika Dereń, Klaudia Miłek oraz Jagoda Szewczuk. Wałbrzych prowadzi 5:2 i z pozycji lidera wchodzi do ćwierćfinału AMP.

Awans do ćwierćfinału już mamy, a remis w tym spotkaniu daje wałbrzyszankom pierwsze miejsce w grupie. Gdańszczanki zaś nie mogą przegrać za wysoko jeżeli chcą awansować z drugiego miejsca. Do przerwy jest 2:2. Bramki dla AZS PWSZ: Julita Głąb i Dominika Dereń.

Po bardzo udanym piątku wałbrzyskie futsalistki ruszają do dalszej gry o wejście do strefy medalowej. W pierwszym dzisiejszym oraz ostatnim grupowym meczu AZS PWSZ zmierzy się z Uniwersytetem Gdańskim. Wcześniej w grupie A AWFiS Gdańsk rozbił SGGW Warszawa 9:0.