Skandal w stolicy

Strona Główna » AZS » News » Skandal w stolicy

Stolica może nam pozazdrościć hal

W końcówce Julita Głąb strzela na 4:1. Wałbrzych wygrywa i zwiększa szanse na awans do ćwierćfinału. Kolejny mecz około godz. 19 z Uniwersytetem Pedagogicznym Kraków. Jak wygramy to jesteśmy w najlepszej "8". Po nas zagra UJ Kraków z AWFiS Gdańsk.

Elena Klepatska podwyższa na 3:0, ale rywalki grają coraz agresywniej, zaczynają przeważać i strzelają nam gola. AZS PWSZ prowadzi 3:1.

Nowa hala - gramy w hali WAT na Bemowie - sprzyja wałbrzyszankom. Przed przerwą gola zdobywa Dominika Dereń. Zaraz po przerwie na 2:0 dla Wałbrzycha podwyższa Małgorzata Mesjasz.

Sędziowie przerwali turniej. W naszym meczu jest 0:0. Wszystkie zespoły opuszczają halę i jadą grać gdzie indziej! W turnieju nastąpi więc duży poślizg. Taka historia zdarza się po raz pierwszy...

Skandal na turnieju w Warszawie. Niby to stolica, tymczasem w hali przy ul. Marymonckiej zaczął ... przeciekać dach, kiedy zaczął padać mokry śnieg. Lało się wprost na parkiet, na śliskim podłożu kontuzji doznała Weronika Aszkiełowicz.

Bardzo wyrównany mecz. Obie drużyny miały okazje na gole, ale gole nie padły. Mecz trwa dwa razy 12 minut czystej gry. Nadal 0:0.

W Warszawie trwa pierwszy mecz AZS PWSZ. Rywalem AWFiS Gdańsk (I-ligowy Sztorm). Po 5. minutach bez goli. W pierwszym meczu naszej grupy UJ Kraków pokonał Uniwersytet Pedagogiczny Kraków.

Bez Gradeckiej (kontuzja) i Siwińskiej (kadra) AZS PWSZ pojechał do Warszawy na finał AMP w futsalu kobiet. I o godzinie 13.30 zaczyna walkę w obronie tytułu mistrzowskiego, zdobytego przed rokiem w Katowicach. Wałbrzyszanki nie będą mieć lekko. Słabszy wynik w półfinale (miejsca 5-8) sprawił, że nasz zespół ma w grupie dwóch bardzo silnych rywali – AWFiS Gdańsk i UJ Kraków. To dwaj kandydaci do medali, a nasz AZS PWSZ też do takiego miana kandyduje. Dla kogoś więc zabraknie miejsca w ćwierćfinale, bo tylko dwie drużyny wywalczą dalszy awans. Dzisiaj czekają nasz zespół mecze z Gdańskiem i Uniwersytetem Pedagogicznym Kraków (18.30). Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu do tej pory zdobywały: AJD Częstochowa (2008, 2009, 2010), PWSZ Konin (2011, 2013), Uniwersytet Szczeciński (2012), UAM Poznań (2014, 2016), UJ Kraków (2015), PWSZ Wałbrzych (2017). I prawie wszyscy – z wyjątkiem Konina – mistrzowie zagrają od dzisiaj w Warszawie. Trzymamy kciuki za nasze mistrzynie! Nasz zespół ma już złoty medal w kategorii PWSZ, bo jako jedyna tego typu uczelnia zakwalifikowała się do finału AMP.