Kraków bezkonkurencyjny

Strona Główna » AZS » News » Kraków bezkonkurencyjny

Wałbrzyski półfinał AMP dobiegł końca

Zespoły odebrały puchary ufundowane przez organizatorów i OZPN Wałbrzych. Do finału AMP w Warszawie (16-18.02) awansowała pierwsza "4" (UJ Kraków, AWF Wrocław, AJD Częstochowa, PWr Wrocław), drużyny z miejsc V-VIII (AZS PWSZ Wałbrzych, PŚl Gliwice, UE Kraków, Polit Opole) oraz IX w wałbrzyskim półfinale UPe Kraków.

Wicemistrzynie Polski nie dały odebrać sobie złotego medalu. UJ Kraków w finałowym spotkaniu pokonał wrocławski AWF 7:1. Najlepszą bramkarką została Karolina Klabis (UJ Kraków), najlepszą strzelczynią Joanna Wróblewska (AWF Wrocław), a najlepszą zawodniczką Natalia Sitarz (UJ Kraków).

O godzinie 13 rozpocznie się finałowe starcie UJ Kraków z AWF Wrocław. W składach obu klubów występują zawodniczki grające wraz z naszymi akademiczkami w ekstralidze kobiet. Awans AWF do finału jest pewnego rodzaju niespodzianką wałbrzyskiego półfinału.

W meczu o IX miejsce o awans walczą Politechnika Wrocławska z Uniwersytetem Pedagogocznym Kraków. Ostatecznie Kraków wygrał z Wrocławiem 4:1 i jako ostatni z zespołów wywalczył awans do warszawskiego finału.

W meczu o III miejsce Akademia Jana Długosza pokonała AWF Katowice 2:0 i zdobyła brązowy medal wałbrzyskiego półfinału.

Na miejscach V-VIII wraz z AZS PWSZ znaleźli się: Politechnika Śląska Gliwice, Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, Politechnika Opolska. Wszystkie te zespoły awansowały już do warszawskiego finału.

Dzisiaj trzeci dzień półfinału B AMP w futsalu kobiet w Wałbrzychu i Szczawnie. O godzinie 8.50 dwa mecze półfinałowe w obu miastach. O godzinie 11.20 mecz o III miejsce, a o godzinie 13 finał i końcowa dekoracja. Ważny jest też mecz o miejsce IX, które jako ostatnie daje awans do finału AMP w Warszawie (16-18.02). Te trzy mecze w Hali Wałbrzyskich Mistrzów ul. Wysockiego. Dzisiaj AZS PWSZ już nie gra, zajął bowiem miejsca V-VIII i zdobył awans do finału, w którym będzie bronić złotego medalu.