Jadą do Dusznik

Strona Główna » Artykuły » Archiwum » Jadą do Dusznik

Trzy medale w MP w letnim biathlonie na nartorolkach zdobyli zawodnicy, wychowani w naszym regionie.

W Dusznikach wystartowali wszyscy polscy seniorzy, więc to był bardzo miarodajny sprawdzian. W sprincie na podium stanął Mirosław Kobus, który zajął trzecie miejsce. Oto wyniki pozostałych naszych biathlonistów: 6.Łukasz Witek 8. Sebastian Witek 12. Krzysztof Pływaczyk 15. Łukasz Słonina 19. Piotr Kotas  20. Przemysław Sobies 26. Mateusz Stec 31. Szymon Turkowicz 42. Bartłomiej Gwałt. Dzień później rozegrano bieg na dochodzenie i już dwaj nasi zawodnicy byli na podium, Kobus był drugi, a Sebastian Witek trzeci. Oba biegi wygrał Tomasz Sikora. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: 7. Ł. Witek 9. Pływaczyk 14. Słonina  17. Kotas 22. Stec 27. Turkowicz  28. Sobies 40. Gwałt. Docenić trzeba wynik juniora Slonicy, który wysoko plasował się we wspólnej rywalizacji  seniorów i juniorów. Nieźle wypadli też nasi kadeci w tym gronie. Wśród pań w biegu sprinterskim 15. była Irena Bukacka, a 23. Katarzyna Mokrzycka, a biegu pościgowym  Bukacka zajęła 16., a Mokrzycka 19. miejsce. Oba wygrała Magdalena Gwizdoń.

- To był dobry start, ale od niektórych zawodników oczekiwałem trochę więcej – podsumował mistrzostwa trener AZS AWF Jerzy Szyda. – Bracia Witkowie spisali się dobrze, trudno mieć pretensje do Kobusa, który zdobył dwa medale. Świetny start zaliczył Przemek Sobies, który był najlepszy z juniorów. Więcej oczekiwałem natomiast od Turkowicza i Steca, lepiej strzelać mogła także Bukacka. Sama sobie zawaliła start w MŚ, bo po prostu po sześciu najlepszych kwalifikowało się do tej imprezy. Ostatecznie od nas powołano braci Witków i Słoninę, wystartuje także Kobus. Trudno mi oceniać Pływaczyka, ale liczyłem na więcej z jego strony.

Od czwartku do niedzieli w Dusznikach –Zdroju na Jamrozowej Polanie trwać będą Mistrzostwa Świata w letnim biathlonie  na nartorolkach. Program imprezy jest na stronie www.jamrozowa.pl. Polska wystawia po 12 mężczyzn i kobiet, w tym po 6 seniorów i 6 juniorów. Na dzisiaj swój start zgłosiło 19 państw, które wystawią 97 panów i 73 panie. W Dusznikach wystartują  Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Estonia, Finlandia, Korea Płd., Łotwa, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Polska, Rumunia, Rosja, Słowenia, Serbia, Słowacja, Ukraina, Uzbekistan i Węgry.  Program imprezy wygląda następująco: czwartek, 23.09 – biegi sztafetowe panów i pań; sobota, 25.09 – biegi sprinterskie; niedziela, 26.09 – biegi na dochodzenie. Zapraszamy kibiców na te zawody, bo takiej rangi imprezy w tym roku w naszym regionie nie było. A Jamrozowa Polana wygląda o tej porze atrakcyjnie.